školní sněm

Školní žákovský sněm ( parlament) byl založen na naší škole v květnu roku 2008. Koordinátorem a rádcem je Eva Radimská. Schválil Žákovskou ústavu a všichni zástupci tříd od třetích do devátých skládají každoročně slib ve znění: „Slibuji, že budu zachovávat Žákovskou ústavu. Slibuji na svou čest, že svůj úkol budu vykonávat v zájmu všech žáků podle svého nejlepšího vědomí a svědomí“. Každoročně si volí svou žákovskou radu. Prvním předsedou byl Pavel Caithaml, pak Denisa Pavelková, Anna Macháčková a v současné době Anežka Marková

Žákovský sněm se schází 1x měsíčně, kromě toho 2x ročně na Nočním jednání Žákovského sněmu. Celoročně spolupracujeme s redaktory našeho časopisu Sosákova pětka, s redaktory rozhlasového vysílání Ranní dvacítka a s Ústeckým parlamentem dětí, kde máme své zástupce Anežku Markovou, Lukáše Holuba a Veroniku Brizgalovou. Zástupcem v Krajském i Národním parlamentu dětí je Anežka Marková. Máme schránku důvěry, kde děti mohou dávat návrhy nápady, přání do rozhlasového vysílání, ale i dotazy, stížnosti a prosby.

Zajišťujeme a pomáháme při organizaci akcí:

• Hurá do školy 1. září
  • Představ svého zvířecího kamaráda
  • Deskohraní v Praze – logické hry
  • Drakiáda
  • Lampiónový průvod
  • Mikuláš
  • Den otevřených dveří a zápis do 1. tříd
  • Školní ples pro deváťáky
  • Workshopy o šikaně a kyberšikaně pro celý druhý stupěň i některé třídy 1. stupně, kde lektory jsou naši žáci, kteří prošli školením.
  • Vojnovičovka má talent – návrh vznikl loni  od žáků na prvním Nočním jednání sněmu. Letos proběhl druhý ročník.
  • Bukovský červánek
  • Účast na všech Jarních i Podzimních Ústeckých dětských slyšeních.
  • Účast čtyř žáků na Česko-saském ekologickém táboře pro děti 14-15ti leté v Mostě
  • Účast deseti žáků na Česko-saském ekologickém táboře pro děti 6-12 ti leté v Německu společně s dětmi z Německa.
  • Dva roky jsme pořádali Příměstský tábor pro naše děti o prázdninách, letos připravujeme tábor v Chorvatsku pro 45 dětí.
  • Účastnili jsme se prezentace práce žákovského parlamentu dětí ZŠ České mládeže.
  • Spolupracujeme se ZOO, kromě jiného jsme adoptovali sovičky a teď máme v plánu adoptovat surikatu.

Na nočních jednáních upevňujeme vztahy mezi žáky všech věkových kategorií, děti se znají, spolupracují a hrají si spolu. Za dobu naší činnosti je čím dál více vidět, jak jsou děti samotné schopni připravit a zorganizovat akci, mají různé nápady na zlepšení, dokážou komunikovat nejen mezi sebou, ale i veřejně. Vždy uděláme kus práce, pak si zahrajeme, zazpíváme,  pobavíme se a na jaře i opečeme vuřty. Vztahy mezi dětmi jsou vidět i ve škole, kde vidíme, jak se zdraví a pomáhají si malí i velcí žáci. Máme z našich dětí radost.

více informací:

spdm-vojnovicova.webnode.cz

Video - Noční zasedání žákovského parlamentu:

www.nasevirtualniskola.cz

členové školního parlamentu pro rok 2013 / 2014