žákovské školní vysílání „Ranní dvacítka

Na ustavující schůzi našeho Žákovského parlamentu jsme dostali nápad, že bychom mohli zpříjemnit našim žákům i zaměstnancům školy vstup do každého dne ranním vysíláním školního rozhlasu. Tento nápad se nám líbil a dostal podporu i  od naší paní ředitelky. Proto jsme začali vysílat v září roku 2009. Zpočátku jsme se potýkali s technickými i organizačními problémy, ale chuť nás neopouštěla a radost z každého vysílání byla čím dál větší. Za tu dobu se naši žáci velmi zlepšili v slovním projevu, komunikaci i jistotě při veřejném vystupování.

Naše každodenní vysílání začíná v 7:40. příchodem dětí do školy. V pondělí, středu a pátek vysíláme dětské písničky, v úterý a ve čtvrtek písničky pro starší spolužáky. Každý den se všichni dozví aktuality, akce ve škole, informace, počasí i přání k narozeninám či svátkům. Všichni mají možnost požádat moderátory o zahrání písně na přání. Pokud navštíví naši školu nějaký host, pozveme ho do redakce a vedeme s ním rozhovor, který slyší celá škola. V redakci pracují žáci, kteří zajišťují technické zabezpečení a další, kteří zajišťují mluvené slovo. Schází se každý den v 7:15, připraví se a vysílají čím dál samostatněji.

Víme, že na žádné škole takovou možnost děti nemají, naše děti vysílají rády, váží si toho, a protože pro ně není vystupování před publikem nic nového, mají i úspěch na různých mediálních  soutěžích.

personál „Ranní dvacítky“ 2013 / 2014

koordinátoři: Ondřej Dobrovolný, Veronika Brizgalová, Tomáš Hokeš
vysílací den technické zabezpečení moderátoři
pondělí Iveta Veselá 7.C Sára Přenosilová 7.B, Adéla Šterclová 7.B, Zuzana Tovarová 7.C