Naše virtuální škola

Naše virtuální školaV letošním školním roce jsme se zapojili do projektu NAŠE VIRTUÁLNÍ ŠKOLA, který je určen pro žáky druhého stupně  ZŠ. Jedná se o mediální projekt, ve kterém budou školáci sami točit tv reportáže, nahrávat rozhlasové reportáže, psát články a fotit, dělat prezentace. Učitelé spolupracujících škol se budou jednou měsíčně domlouvat na náplni a tématech pro žáky. Témata by měla navazovat na látku probíranou ve škole – příklad – zpracuj ve všech audio a video oblastech téma z přírodovědy, zeměpisu, zpracuj ho v cizím jazyce.

Materiály budou školáci vkládat na speciální webový portál, který bude virtuálním společným prostorem pro všechny zapojené školy. Realizace projektu bude vyžadovat proškolení pedagogických pracovníků, koordinátorů a zapojení žáků nejen v mediální výchově.

Tento projekt je spolufinancován z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu České republiky.

Koordinátoři projektu:

• Mgr. Lucie Marková – školní časopis, oblast literární, textová