ZákladníškolaVojnovičovaMotto školy: Škola pro každého - škola pro život

Naší snahou je, aby se žáci za dobu školní docházky vybavili znalostmi, dovednostmi a postoji, které jim pomohou orientovat se v rychle se měnícím světě.

více z vize školy

Návštěva seniorů ve Velkém Březně

V pondělí 9. prosince jsme již podruhé navštívili seniory ve Velkém Březně. Tentokrát jsme přijeli s vánočním koncertem.


Fanda Štolfa zahrál na zobcovou flétnu, poté Terezka Nováková na housle a  Julie Glöcknerová na kytaru. Koncert zpestřila Míša Kučerová zpěvem. Dále Viktorka Frišová zahrála na altovou flétnu, Matyáš Beneš svým výkonem přiměl seniory ke zpěvu  hrou na trumpetu  a Vendy Mišáková zazpívala. Potom předvedla své umění  hrou na příčnou flétnu Barča Štolfová  Na závěr zahrály Barča, Fanda a Viky vánoční koledy a Míša zazpívala. Seniorům to nedalo a přidali se. Děti odměnili velkým potleskem.

Následovalo neformální setkání s babičkami a dědečkem. Děti se ptaly, povídaly, babičkám se rozzářila očička, některé při vyprávění i uronily slzičku. Setkali jsme se s neuvěřitelnou paní, které je 91 let, nebo s pánem, který se narodil v roce 1919. Nikdo s dětí by mu to nehádal. Tento pán rád hraje šachy a karty. Možná, že na jaře se zajedeme s nimi zahrát deskové hry.

Pak už nás upozornila paní, že odjíždíme v 16 hod. Tak nastalo loučení, přání hodně zdraví, krásné prožití vánočních svátků a poděkování od seniorů. Přestože jsme se představili, že jsme ze ZŠ Vojnovičova, mysleli si, že jsme z hudební školy.  Toto setkání se starými  lidmi bylo přínosem a zpestřením předvánočního času nejen pro seniory, ale i pro děti. Celou cestu domů jsme si povídali o dojmech z tohoto setkání. 

Fotografie z akce najdete zde.

zveřejnil: Ing. David Hozda dne 11.12.2013

přejít na archív aktualit

Copyright 2012 © content Základní škola Ústí nad Labem, Vojnovičova 620/5, příspěvková organizace. All rights reserved.
Copyright 2012 © web & design SovaPC.cz. All rights reserved. αδμ